تاریخ و هنر فرش بافی در ایران

PDFچاپایمیل
0 ارائه نظریه |  ارائه نظریه
950,00 ﷼
موجودی
بر اساس دایرة المعارف ایرانیکا
زیر نظر احسان یار شاطر
مترجم: ر . لعلی خمسه
کتابی را که پیش رو دارید به تقریب تمامی اطلاعاتی را که در فرش ایران مطرح است به صورت فشرده و موجز در دوره های تاریخ ایران پیش می کشد و مطالبی ارائه می گردد که گاهی برای نخستین بار است در ایران منتشر می شود.
پژوهش جدی در تاریخ و هنر فرش بافی ایران بیش از یک قرن است که در جهان غرب شروع شده و با کاوش ها و پژوهش هایی که می شود مرتب بر دامنه اطلاعات آن افزوده می شود و مؤلفان فصل های کتاب ماحصل این اطلاعات را توأم با مراجعه به بسیاری از کتاب های نویسندگان سده های گذشته ایران و جهانگردانی که به ایران آمده اند گردآوری و منعکس نموده اند.
لازم به یادآوری است نوشته ها در دهه ۱۹۸۰ انجام شده و در چند سال اخیر نظریه جدیدی درباره محل بافت فرش پازیریک ارائه گردیده و طبق این نظریه، بافته به جنوب شرقی قفقاز و ارمنستان (ایران باستان) نسبت داده شده است و از طرفی همین یکی، دو سال اخیر در شهر سوخته سیستان و بلوچستان در کاوش ها به انواع بافته ها ( از جمله فرش) برخورده اند که قدمت فرش بافی در ایران را به هزاره ها قبل از فرش پازیریک می رساند.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.
انتشارات نیلوفر در سال 1356 تاسیس شد و تاکنون بیش از 700 عنوان کتاب در حوزه های ادبیات داستانی، ادبیات نمایشی، نقد ادبی، فلسفه، شعر و دین منتشر کرده است.

تماس با ما

  • ایمیل info@niloofarpub.com
  • تلفن ۶۶۴۶۱۱۱۷
  • تهران - خ. انقلاب - خ. دانشگاه - بین شهدای ژاندارمری و وحید نظری پ. 103
Top