سنگ های شامگاه

PDFچاپایمیل
0 ارائه نظریه |  ارائه نظریه
2800,00 ﷼
موجودی
ایوبونفرا را مهم ترین و تاثیرگذارترین شاعر فرانسوی بعد از جنگ جهانی دوم لقب داده اند . شعر او که واجد سویه های غنایی و فلسفی قابل تاملی است و در ادامه ی سنت شعری بودلر و رمبو تشخیص یافته است، به منظومه ای می ماند که مضامینی چون مرگ، تباهی ، وجود ، رویا ، واقعیت و امید از اختران پرفروغ آن به شمار می روند و آنچه در کانون آن منظومه گویی سوسو می زند ایده 《حضور》است . خورشید گم و پیدایی که بونفوا را به 《شاعر حضور》ملقب کرده است ‌. منظومه شعر او اما بیش از آنکه در سودای قرار دادن جهان کلمات رویاروی جهان واقعی ما باشد ،در صدد ترسیم مسیر و گشایش راهی است رویاروی ما، و به یاری کلمات، برای درک وجود و درک حضور جهان واقعی. شعر بونفوا بر نگاه ما به زبان و جهان واقعی و خاصه نسبت میان این ارکان در قلمرو شعر موثر بوده است. او در سال ۱۹۸۱ به کرسی استادی کلژ دو فرانس نائل آمد و بر جایگاهی نشست که با مرگ رولان بارت خالی شده بود . بونفوا با پشت سر گذاشتن نود و سه بهار ، عاقبت در اول جولای ۲۰۱۶ از آستانه ناگریز گذشت . رد نازدودنی عمر او بر خاک روزگار ما کارنامه ای اس پروپیمان در عرصه های شعر ، جستارنویسی، نقد ادبی، و نیز اسطوره شناسی .

ایوبونفرا را مهم ترین و تاثیرگذارترین شاعر فرانسوی بعد از جنگ جهانی دوم لقب داده اند . شعر او که واجد سویه های غنایی و فلسفی قابل تاملی است و در ادامه ی سنت شعری بودلر و رمبو تشخیص یافته است، به منظومه ای می ماند که مضامینی چون مرگ، تباهی ، وجود ، رویا ، واقعیت و امید از اختران پرفروغ آن به شمار می روند و آنچه در کانون آن منظومه گویی سوسو می زند ایده 《حضور》است . خورشید گم و پیدایی که بونفوا را به 《شاعر حضور》ملقب کرده است ‌. منظومه شعر او اما بیش از آنکه در سودای قرار دادن جهان کلمات رویاروی جهان واقعی ما باشد ،در صدد ترسیم مسیر و گشایش راهی است رویاروی ما، و به یاری کلمات،  برای درک وجود و درک حضور جهان واقعی. شعر بونفوا بر نگاه ما به زبان و جهان واقعی و خاصه نسبت میان این ارکان در قلمرو شعر موثر بوده است. او در سال ۱۹۸۱ به کرسی استادی کلژ دو فرانس نائل آمد و بر جایگاهی نشست که با مرگ رولان بارت خالی شده بود . بونفوا با پشت سر گذاشتن نود و سه بهار ، عاقبت در اول جولای ۲۰۱۶ از آستانه ناگریز گذشت . رد نازدودنی عمر او بر خاک روزگار ما کارنامه ای اس پروپیمان در عرصه های شعر ، جستارنویسی،  نقد ادبی،  و نیز اسطوره شناسی .

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.
انتشارات نیلوفر در سال 1356 تاسیس شد و تاکنون بیش از 700 عنوان کتاب در حوزه های ادبیات داستانی، ادبیات نمایشی، نقد ادبی، فلسفه، شعر و دین منتشر کرده است.

تماس با ما

  • ایمیل info@niloofarpub.com
  • تلفن ۶۶۴۶۱۱۱۷
  • تهران - خ. انقلاب - خ. دانشگاه - بین شهدای ژاندارمری و وحید نظری پ. 103
Top