شکل فیلم

PDFچاپایمیل
0 ارائه نظریه |  ارائه نظریه
2600,00 ﷼
موجودی

هر فیلم باید به دفاع از سینما، به منزله هنر برخیزد. اعتبار سينما در این است که هنرِ اول جهانی است. نیروی تصویر بر اختلاف های زبانی چیره می شود. قدرت، همواره در مقابل آزادی ايستاده است و اساساً نمی خواهد که سينما از واقعیت رو نوشت بردارد، بلکه در پی آن است که سينما را به قوی ترین مفسر دنیای غیر واقعی بدل کند، به چیزی تبديل کند که به نظر می آید به واقعیت شباهت دارد.
آن چه که سينما هر سال بيشتر بر ما آشکار می کند این است که به رغم سنگین ترین مناقشه ها و سهمناک ترین جنگ ها، همه ی انسان ها در زیر یک آسمان پر ستاره، در آرزوهای بزرگ و اساسی با هم توافق دارند.
اکنون که جوایز داده شده و جشنواره پایان یافته است من به نام همه ی شما یک نخل طلایی به این آسمان پر شکوه، به برادری ناپیدای زمین تقدیم می کنم که در آن آیزنشتاین و چاپلین با شما پیوند می یابند. این نخل را به انسان هایی تقدیم می کنم که شما آن ها را یکی پس از دیگری تصویر می کنید. اگر رمان ما ناتوان می شود، اگر نقاشی ما افسانه را ترک گفته عجیب نیست، زیرا هیچ افسانه اى با سينما برابری نمی کند.
کتاب شکل فیلم
سرگئى آیزنشتاین
ترجمه پرتو اشراق

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.
انتشارات نیلوفر در سال 1356 تاسیس شد و تاکنون بیش از 700 عنوان کتاب در حوزه های ادبیات داستانی، ادبیات نمایشی، نقد ادبی، فلسفه، شعر و دین منتشر کرده است.

تماس با ما

  • ایمیل info@niloofarpub.com
  • تلفن ۶۶۴۶۱۱۱۷
  • تهران - خ. انقلاب - خ. دانشگاه - بین شهدای ژاندارمری و وحید نظری پ. 103
Top