قصه های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی

PDFچاپایمیل
0 ارائه نظریه |  ارائه نظریه
2250,00 ﷼
موجودی
قصه های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی

محمد رضا مرعشی پور


قصه های قرآن با نگاهی به مثنوی مولوی

محمد رضا مرعشی پور

 

قصه های قرآن از زندگی پيامبران و ماجراهایی که با امت های خود داشته اند، از رخدادها و شخصیت های تاریخی و نیز از موجودات فرازمینی سخن می گوید، اما به جزئیات نمی پردازد و از حقيقت وقایع برای رسيدن به اهداف خود، که پند دادن است و بیان حکمت و عبرت، بهره می گیرد.
نگاه مفسران به قصه های قرآن یکسان نیست؛ برخی از ایشان عین تاریخشان می دانند و برخی دیگر نگاهی نمادین و عارفانه و برخی نیز نگرشی بینابین به آن ها دارند.
این مجموعه بر پایه ی تفسيرهای سورآبادی، کشف الاسرار میبدی، ترجمه ی تفسير طبری، تورات و منابع معتبر دیگری مثل تاريخ بلعمی فراهم آماده است، اما برای اینکه به خواننده ی فهیم دیدی جامع در این باره داده باشد، در آغاز هر بخش شعر مناسبی از مثنوی مولوی آورده است زیرا این عارف فرهیخته، همان گونه که قرآن از قصه ها برای اهداف خاص تربیتی و اخلاقی اش سود می برد، او نیز با برداشت های منحصر به فردی که دارد برای اهداف خاص عرفانی خود به کارشان می گیرد.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.
انتشارات نیلوفر در سال 1356 تاسیس شد و تاکنون بیش از 700 عنوان کتاب در حوزه های ادبیات داستانی، ادبیات نمایشی، نقد ادبی، فلسفه، شعر و دین منتشر کرده است.

تماس با ما

  • ایمیل info@niloofarpub.com
  • تلفن ۶۶۴۶۱۱۱۷
  • تهران - خ. انقلاب - خ. دانشگاه - بین شهدای ژاندارمری و وحید نظری پ. 103
Top